tvarova gymnastika

Ako sa zbaviť vrások aj po päťdesiatke? Funguje tvárové cvičenie?

Nikdy nie je neskoro. Ani po päťdesiatke. Ako sa zbaviť vrások prirodzene?

Túžba byť krásnou nikdy nezostarne.

Mnoho dám okolo päťdesiatky mávne rukou a uspokojí sa s myšlienkou, že je už príliš neskoro riešiť ako sa zbaviť vrások.

Tvárové cvičenie funguje v každom veku. Ako je to možné?

Starnutie tváre a krku nie je iba o vráskach.

Tvár starne na úrovni kostí – atrofuje tvárová časť lebky (viscerokranium), hlavne okolo očných otvorov, nosa a dolná čeľusť. Na úrovni svalov a tuku. Svaly na tvári, (mimické a žuvacie), sa stenšujú a pomaly ochabujú. Tuk sa stráca alebo presúva do spodných častí tváre. Na úrovni pleti –  stráca elasticitu a zdravú farbu.

Jednoducho povedané, vekom strácame elasticitu pokožky a plné črty. Výraznejšie sú priehlbiny na spánkoch, oči zapadnú hlbšie do očných otvorov, nos sa zdá výraznejší. Kútiky úst padajú dole a pokožka ovísa na brade a dolnej čeľusti.

Tvárové cvičenie je korektívne.

Keď už aj toto všetko na svojej tvári vidíme, nikdy nie je neskoro.

  1. Pleť je trvale obnoviteľný orgán. Cvičením a masážou naštartujeme prekrvenie, čiže vyživenie pokožky. Vyživujeme ju kyslíkom a živinami zo stravy, ktoré sa do buniek dostávajú krvou cez kapiláry. Masážou vytvoríme vhodné prostredie pre rýchlejšie obnovenie elastínu, kolagénu vo vrstve dermis. Pokožka bude pružnejšia a pevnejšia.  Vrchná vrstva kože – epidermis je bezcievna. Je vyživovaná cez tzv. epidermálne čapy. Počet kmeňových buniek epidermis  je stále rovnaký, neubúdajú. Tvárovým cvičením zrýchlime pomalé delenie kmeňových buniek. Dosiahneme tým kvalitnejšiu a zdravšiu pokožku.
  2. Pri tvárovom cvičení nám nejde o silné svaly, nebudeme nimi nosiť nákupy :). Dôležité sú objem a  pevnosť svalových vlákien. Objem svalov nahradí stratený tuk. Vďaka pevnosti budú naše črty držať tam, kde majú byť. Žiadne padnuté obočie, očné viečka, ovisnuté kútiky, dvojitá brada a iné. Každý doktor, alebo fyzioterapeut nám potvrdí, že začať cvičiť telo môžeme v každom veku. Svaly sa začnú obnovovať a my dosiahneme výsledky. Tak isto je to s tvárou a krkom.
  3. Tvárová časť lebky je veľmi slabá a mechanicky málo odolná. Tieto vlastnosti sú kompenzované dobrými regeneračnými schopnosťami. Proces remodelácie je trvalou súčasťou životného cyklu každej kosti. Vďaka tlaku, ktorý pri tvárovom cvičení vyvíjame na viscerokranium, (tvárovú časť lebky), ovplyňujeme metabolickú aktivitu kostných buniek. Zabraňujeme tým atrofii kostnej hmoty.
  4. Všetko máme v hlave. Na kurzoch tvárového cvičenie apelujem na dámy, aby sa sústredili na cvičenie. Pri sústredení vysielame nervové implulzy práve do svalu, ktorý cvičíme. A nielen to. Myšlienka má veľkú silu. Ak prijmeme do hlavy, že nám už nič nepomôže, bude to pre nás  obrovská brzda pri dosahovaní cieľa.

Som presvedšená, že CFF™ tvárové cvičenie patrí k tým najúčinnejším a najkomplexnejším programom na svete. Je to zmes masáží a posilňovania svalstva na tvári a krku. A práve táto kombinácia je zárukou skvelých výsledkov prirodzenou cestou.

KÚPIŤ DVD

Všetky cviky z CFF™ programu nájdete tu.

Viac o kurzoch tu.

Zdroje:

Ivan Dylevský, Funkčná anatómia (2016)

Feřtek Otakar, Kosmetická problematika v dermatologické praxi (1987)