1. Trápia vás bolesti hlavy?

2. Máte stuhnutý krk?

3. Bolia vás často oči, máte kruhy a opuchy pod očami?

4. Zdá sa vám, že vaša tvár rýchlo starne a stále vyzerá unavene?

5. Nemôžete si nájsť na seba čas?

6. Bolievajú vás často nohy?

Riešením je cvičenie svalov na tvári a krku, 15 minút, 3x do týždňa.

1. S CFF™ tvárovým cvičením môžeme odstrániť príčinu častých bolestí hlavy. Vedeli ste, že prežívanie istých emócií stále dookola môže viesť k nesprávnym mimickým návykom? Napr. stres – zatínanie žuvacích svalov, nesúhlas, smútok – sťahovanie ústnych kútikov smerom dole, hlboké premýšľanie – zvrašťovanie obočia, atď. Mimické a žuvacie svaly ostávajú v napätí. To môže spôsobovať  tenzné bolesti hlavy a tzv. výrazové vrásky. Tvárové cvičenie obsahuje kombináciu posilňovacích a uvoľňovacích cvikov na tvár aj krk s masážami. Napäté svaly sa uvoľnia, bolesti z nich ustúpia.

2. Stuhnuté svalstvo na krku bráni dostatočnému prekrveniu mozgu cez krčnú tepnu. Neschopnosť koncentrovať sa je často spojená s nedostatočným prekrvením mozgu. Program CFF™ obsahuje niekoľko cvikov na posilnenie a uvoľnenie krčných svalov a krčnej tepny. Jeden cvik, špeciálne na osvieženie mysle môžeme cvičiť, v prípade, potreby aj v práci.

3. Tvárové cvičenie posilňuje nie len mimické, ale aj tzv. “okohybné svaly”. Vďaka posilňovaniu okohybných svalov, môžeme zastaviť zhoršovanie zraku. Pri pocite únavy, alebo bolesti očí si tieto cvičenia môžeme zacvičiť aj priamo v práci. Vďaka nim, pocítime rýchlu úľavu. Posilňovaním mimického svalstva, rozprúdime lymfatický systém a tým sa rýchlo zbavíme kruhov a opuchov pod očami.

4. CFF™ tvárové cvičenie rýchlo uvoľní napnuté svalstvo v oblasti tváre. Mimické vrásky sa začnú vytrácať. Naša tvár získa oddýchnutý vzhľad so zdravou farbou pleti. Cvičením zastavíme starnutie tvare a krku.

5. Program tvárového cvičenia sa skladá z 28 cvikov + masáže po cvičení. Cviky sú jasné, logické a jednoduché. CFF™ je skvelý začiatok ako sa postupne naučiť nájsť si na seba čas. Po zvládnutí správnej techniky cvičenia sme schopní celý program odcvičiť naraz za 15 minút, 3-4x do týždňa, poležiačky, v pohodlí domova. Výsledky, ktoré nám prináša sú fantastické v porovnaní s časom, ktorý cvičeniu venujeme.

6. Pri dlhom sedení, alebo státi počas dňa, vzniká riziko vytvorenia kŕčových žíl. Častými príznakmi sú opuchy nôh, svrbenie, či pálenie, kŕče v lýtkach, pocity ťažkých nôh. CFF™ tvárové cvičenie sa cvičí poležiačky 15 minút, najlepšie 3-4x do týždňa. Počas tejto doby si dáme nohy do vyššej polohy. Takto uľavíme unaveným nohám a pomôžeme krvnému obehu. Vykladanie nôh od zvislej polohy je jednou z prevencií kŕčových žíl.

tvarova gymnastika

23. tlaky jazykom

tvarova gymnastika

4. Zhyby so spodnými viečkami

Ako začať?

Základný kurz CFF™ tvárového cvičenia sa skladá z dvoch častí.

1. časť – trvá 3 hodiny. Po krátkom úvode sa naučíme cvičiť všetkých 28 cvikov + masáž tváre po cvičení. Pri každom cviku si vysvetlíme na akú časť tváre je cvik zameraný a aké iné zdravotné benefity ešte môže priniesť.

2. časť – trvá 2 hodiny. V nej si zopakujeme všetky cviky z prvej časti. Naučíme sa výnimky cvikov, ktoré sa robia inak poležiačky ako posediačky. Uistíme sa, že sme všetko zvládli technicky správne.

Medzi dvoma časťami je týždňová, až 10 dňová prestávka. Počas nej je potrebné si precvičiť celý program 2-3x doma.
Inštrukážne materiály sú zabezpečené.

tvarova gymnastika

V prípade zájmu o workshop pre vašu firmu, kontaktuje:

Eva Marková, markova@mediadom.sk, +421 903 125 413

Volám sa Eva Marková, v roku 2015 som založila projekt na dlhodobé vzdelávanie dám s názvom: 40+ Lady Me.  Je pre dámy, ktoré chcú vidieť veci z nadhľadu a prirodzene a pokojne reagovať v rôznych životných situáciách, poznať svoju hodnotu a vedieť ako využiť svoj potenciál na naplnenie svojich životných cieľov. Mám viac ako 10 ročné skúsenosti v komunikácii s verejnosťou a marketingom pre slovenské a zahraničné spoločnosti. Moje osobné skúsenosti ma priviedli na cestu pozornosti a vnútorného pokoja. Rada spolupracujem so zaujímavými ľuďmi a na projektoch v ktorých vidím potenciál a sú pre mňa výzvou. Tvárovému cvičeniu sa venujem od roku 2015. Cvičenie, ktoré robí Mária sa mi páči a považujem ho za unikátne. Ako matka samo živiteľka mám toho veľa, CFF™ tvárové cvičenie mi pomáha odstrániť stres z tváre a po ňom sa cítim naozaj dobre.  

www.tvarovecvicenie.sk, maja@tvarovecvicenie.sk, +421 948 603 831, ICO:45987173 DIC:1074716456

 

KONTAKT