tvarova gymnastika

Ako to, že cviky v CFF™ netreba obmieňať?

CFF™ cvičíme celé roky bez obmeny. Prečo?

Maja Švábiková, v spolupráci s Carolyn Cleaves

Viem, že mnoho cvičiteľov tvárového cvičenia, jógy alebo gymnastiky má programy, v ktorých treba cviky obmieňať alebo majú niekoľko levelov. Dôvodom týchto tvrdení je efekt, ktorý sa odborne nazýva PLATEAU. Je to stav, kedy máme pocit, že pri cvičení tváre alebo tela, už nedosahujeme výsledky – nerastie nám svalová hmota. Vtedy by sa mali cviky obmieňať.

Často dostávam otázky, prečo cviky v CFF™ netreba meniť a nemajú pokročilý level.

CFF™ sa totiž skladá zo základného programu (28 cvikov a masáž tváre po cvičení) a bonusových cvičení a masáží.
Základný program je potrebné cvičiť minimálne 3 – 4 mesiace. V tejto dobe nám rastie svalstvo. Potom sa pridávajú cviky na problémové partie. Mnohokrát stačí len základný program k dosiahnutiu cieľa.

Prečo je CFF™ také účinné, nájdete tu. Základný program cvičíme stále v tej istej podobe ako sme sa ho naučili na začiatku, po celé roky.

No, vráťme sa k hlavnej téme tohto článku: prečo sa cviky v CFF™ nemusia obmieňať?

V prvom rade, telo je trošku iné ako tvár.

tvarova gymnastika

Čo je žiaduce pri tvárovom cvičení, je dosiahnuť objem svalstva na tvári a krku len do určitej veľkosti. CFF™ základný program je navrhnutý tak, aby sme dosiahli prirodzenú a rovnomernú štruktúru svalstva na tvári a krku. Ak raz dosiahnete perfektnú stavbu svalstva na tvári a krku, jednoducho si ju stačí iba udržať.
Časom, po dobrom zvládnutí techniky, vieme vyvinúť v jednotlivých cvikoch väčší tlak na svaly bruškami prstov, svaly viacej napínať, alebo dvíhať hlavu z podložky iba kúsok. Vtedy sa viac zapájajú aj svaly na krku.

CFF™ sa cvičí poležiačky. Samy si vytvoríme akýsi “vyšší level”.

Pri obmenách cvičení a tvrdšom tréningu sa môžeme dopracovať k nerovnomernému, alebo príliš svalnatému vzhľadu našej tváre. A to nechceme. Nám ide o prirodzený vzhľad, ku ktorému nám pomôže práve CFF™ základný program.

Kľúčom sú bonusové cvičenia

Po vytvorení rovnomernej svalovej štruktúry na tvári pomocou základného programu CFF™, sa môžeme venovať “problémovým partiám”. To znamená, že ku základným cvikom si pridáme nejaké bonusové cvičenia na základe našich individuálnych požiadaviek.
Teda, ak sa aj dopracujeme k PLATEAU s CFF™, nevadí to. Cieľom nie je príliš svalnatá, ale rovnomerná tvár s mladistvým výrazom.
Vďaka základnému pravidlu CFF™ – bruškami prstov kĺžeme cez napnuté svaly – vytvárame dokonalé prostredie na vznik nových kolagénových a elastínových vlákien, prekrvenie a ozdravenie pokožky. Naša pleť získa novú pevnosť a pružnosť.

S CFF™ dosiahneme krásnu, mladistvú tvár. No čo je najdôležitejšie, nebudeme príliš svalnaté, pretože toto našej tvári nepristane.

Základný program 28 cvikov + masáž tváre po cvičení, cvičíme 15 minút, 3 – 4x do týždňa. Podľa potreby si pridávame bonusové cvičenia alebo masáže, najskôr po 3/ 4 mesiacoch pravidelného cvičenia. Nejde však už o celé programy, len o samostatné cviky. Napríklad ja si pridávam jeden cvik navyše na nazolabiálnu vrásku.
CFF™ tvárové cvičenie je jednoduché, komplexné s výbornými výsledkami. Čo je skvelé, zachováme si svoju prirodzenú krásu a črty ako v mladosti.

 

KÚPIŤ DVD