Tvárové cvičenie - Stračie nôžky

Stračie nôžky

Cieľ: cvik vyhladzuje mimické vrásky okolo očí. Spevňuje očný sval Orbicularis oculi. 

Brušká palcov, smerujúce dolu, položte na vonkajšie kútiky očí. Ostatné prsty sú jemne položené na vrchu hlavy. Oči PEVNE zatvorte a palcami kĺžte od vonkajších kútikov očí smerom ku spánkom. Počítajte do 5. Opakujte 10x. Na začiatok odporúčam vyvíjať veľmi mierny tlak na jemnú pokožku okolo očí. Tiež použite krém. Časom pokožka spevnie a môžete cvik cvičiť bez krému. Pokožku si nenatiahnete, pokiaľ budete prstami kĺzať po NAPNUTOM svale. (Vyskúšajte si aj ostatné cviky zadarmo alebo masáže)

Odporúčam však cvičiť všetkých 28 základných cvikov + masáž po cvičení. Dosiahnete nádhernú a vyrovnanú štruktúru svalov na tvári a krku.

Tvárové cvičenie - Zhyby so spodnými viečkami

Zhyby so spodnými viečkami

Cieľ: cvik spevní pokožku pod očami a odstráni tmavé kruhy, opuchy

Z ukazováka a prostredníka na oboch rukách urobte znak písmena V a priložte ich na oči tak, aby boli prostredníky na vnútorných a ukazováky na vonkajších kútikoch očí. Držte pevne a jemne. IBA spodné viečka dvíhajte smerom hore. Hornými viečkami nehýbte. Opakujte 10x. Pri 10. raze držte spodné viečka, čo najviac napnuté a počítajte do 40. Ak aj nie ste schopné zo začiatku dvíhať iba spodné viečko, pokračujte v cvičení, časom to zvládnete.

Odporúčam však cvičiť všetkých 28 základných cvikov + masáž po cvičení. Dosiahnete nádhernú a vyrovnanú štruktúru svalov na tvári a krku. (Vyskúšajte si aj ostatné cviky zadarmo alebo masáže)

Tvárové cvičenie - Tlaky jazykom

Tlaky jazykom

Cieľ: veľmi účinný cvik, spevní a odstráni dvojitú bradu. 

Brušká palcov položte jedno za druhým na spodnú časť brady. Ostatné prsty jemne spočívajú na bokoch tváre. Jazyk oprite o podnebie. S každým zatlačením jazyka o podnebie jedným bruškom palca kĺžete spredu brady dozadu ku krku. Palce sa rytmicky striedajú. Čím silnejšie tlačíte jazykom na podnebie, tým vyšší je tlak na sval dvojitej brady. Jedno zatlačenie, jedno opakovanie. Opakujte 40x. Cvik môžete cvičiť aj denne.

Odporúčam však cvičiť všetkých 28 základných cvikov + masáž po cvičení. Dosiahnete nádhernú a vyrovnanú štruktúru svalov na tvári a krku. (Vyskúšajte si aj ostatné cviky zadarmo alebo masáže)