Masáže

Po dvoch rokoch cvičenia tvárových svalov som bola spokojná. Vrásky pomaly zmizli, moja nazolabiálna vráska, (vedie od nosa ku kútikom úst)  sa veľmi zjemnila.  V roku 2017 som objavila automasáž pomocou hmatu Kiblerova riasa a Bukálnu masáž. Samozrejme, hneď som ich začala skúšať a zistila som, že moja tvár je celkom stuhnutá. Svaly boli bolestivé na dotyk a trvalo mi niekoľko dní, kým sa všetky uvoľnili. Tvár odrazu nabrala plný a uvoľnený vzhľad.

Postupným štúdiom som dospela k tomu, že je potrebné sa venovať aj automasážam krku, dekoltu a vlasovej časti hlavy. Neskôr som začala skúšať rôzne tipy samomasáží. Pre moju chudú tvár mi najviac pasovala  Bukálna masáž, (masáž zvnútra ústnej dutiny).

Výsledkami som bola tak nadšená, postupne som prestala posilňovať a úplne sa zamerala na automasáže. Po nejakej dobe mi začali klesať líčka, spodná kontúra a priestor nad hornou perou. Prečo? Pretože som prestala posilňovať! Masáže majú síce okamžitý efekt, krásne uvoľnia, ale je potrebné aj posilňovať. Vďaka tejto skúsenosti som si vytvorila vlastnú rutinu zloženú z posilňovania aj automasáží. Táto kombinácia mi doteraz najlepšie funguje.

Podľa môjho názoru, medzi najúčinnejšie masáže patria Bukálna masáž a masáž Kiblerovou riasou.

Vďaka Bukálnej masáži dokážeme uvoľniť napätie v žuvacích svaloch a tiež vo svaloch jazyka a čeľustného kĺbu. Kiblerova riasa je špeciálny hmat, pri ktorom pomocou prstov rúk uchopíme kožnú riasu a tú vedieme po tvári, krku alebo dekolte.   Uvoľňujeme kožu a podkožie. Výsledky zväčša vidieť a cítiť hneď a ešte aj hodiny po masáži. Pleť sa vypne a prekrví, vrásky sa zjemnia.