O mne

Vitaj na mojej stránke Očarujúca! 

Volám sa Maja Švábiková (*1981). Od roku 2015 hľadám cestu ako si neinvazívne a prirodzene udržať mladistvý vzhľad. Tvárové cvičenie a masáže zmenili môj svet. Inšpirujú ma ku krajšiemu vzťahu k sebe, svojim blížnym a podporujú moje zdravé sebavedomie. Cítim sa spokojnejšie a istejšie vo všetkom, čo robím.

Predstav si, že by každá z nás dokázala zmeniť svet okolo seba k lepšiemu. Je to vôbec možné? Áno! Môžem to potvrdiť z mojej vlastnej skúsenosti. Moja cesta sem nebola ľahká, no stála za to. Objavila som tajomstvo spokojnosti a zdravého sebavedomia na celý život.

Paradoxne mi k objaveniu tvárového cvičenia pomohla moja vlastná “dvojitá brada“. Začala ma hnevať. A tak prišla na radu moja vášeň pre objavovanie nových vecí a po nociach som začala vyhľadávať možnosti odstránenia dvojitej brady. Na chirurgický zákrok sa mi skutočne nechcelo. Nemala som peniaze a zase až také akútne to nebolo, aby som „šla pod nôž.“ Najviac zo všetkých metód, ktoré boli  v 2015 dostupné, sa mi páčila tvárová gymnastika. Jednoduché, lacné, bez náročných zákrokov, pre matku dvoch detí priam ideálne. Začala som cvičiť a dvojitá brada mi postupne mizla.

Dosiahla som svoj cieľ. A túžila som ísť ďalej. Začala som do hĺbky poznávať možnosti a metódy cvičenia s tvárou. Štúdium témy mi prinieslo uspokojenie a naplnenie. V 2016 som objavila Carolyn a jej “Cvičenie podľa Carolyn”. Zaujala ma svojou životnou silou, pokorou a zdravým sebavedomím, po ktorom som túžila. Cvičenie CFF sa stali základom pre posilňovanie mojej tváre.

O dva roky neskôr som spoznala automasáže tváre. Svoju rutinu tvárového cvičenia som doplnila o samomasáže tváre, neskôr dekoltu a krku. Vďaka tomu sa moja tvár pekne zjednotila. Podľa môjho názoru, sú cviky vhodné pre zdvihnutie niektorých kontúr tváre a masáže dodajú tvári ucelený vzhľad.

Netvrdím, že tvárové cvičenie ti zmení život. Túto moc máš v rukách, len ty sama. Spokojnosť so svojim výzorom je podľa mňa jedným z kúskov do mozaiky zvanej „zdravé sebavedomie“. Môj život sa nezmenil lebo som bola krajšia. Cítila som sa krajšia a preto sa zmenil aj môj život.

Komplexy? Tie sú stále no upravila som ich pomer. Suché vlasy, znamienko krásy na nesprávnom mieste, malý zadok, nohy, ruky, nechty… Každý máme niečo svoje. A niektoré komplexy sú hlboko v nás. Tvárové cvičenie mi pomohlo upraviť ich pomer. Vyzerala a cítila som sa  lepšie ako predtým! Komplexy ma posunuli vpred. Moja dvojitá brada ma dostala až k písaniu týchto riadkov. Som rada, že som ju mala!