CFF™

Štruktúry na celom tele sú navzájom prepojené. Pri prirodzenom omladzovaní tváre je dôležité brať do úvahy okrem tváre minimálne dekolt, krk a vlasovú časť hlavy. Pred samotným posilňovaním je potrebné svaly najskôr určité obdobie rozmasírovať. K tomu používame rôzne druhy automasáží.

Keď tvár pri automasáži alebo masáži prestane byť citlivá a bolestivá na dotyk, je čas na zaradenie posilňovacích cvikov. Netreba ich veľa. Dôležitými časťami pre posilňovanie sú najmä líca a horná časť pery.

Každá tvár je iná, čiže postup, počet cvikov a štýl posilňovania sa líši. V mojich kurzoch kombinujem, čo považujem za to najlepšie a najfunkčnejšie z poznaných postupov.

Prečítaj si príbeh Carolyn Cleaves, zakladateľky CFF™ tvárového cvičenia, s ktorým som začínala cvičiť

Keď som mala 52, pozrela som sa na svoju tvár a uvedomila som si, že gravitácia pracovala v plnom prúde. Vtedy som nemala ani šajnu o nejakých programoch tvárových cvičení. Moja krásna mama si dala spraviť Facelift, keď bola v mojom veku a skončila s výrazom trvalého prekvapenia. Po množstve operácií sa jej tvár tak zdeformovala, že sme ju ledva spoznávali.

To nebola cesta pre mňa.  Túžila som po celkovej a prirodzenej starostlivosti o svoju tvár, ktorá by fungovala!

Neskôr som objavila tvárové cvičenie/ gymnastiku. Nakúpila som asi tucet programov, ktoré boli vtedy na trhu, vrátane kníh a videí. Všetky boli v niečom účinné, ale z môjho pohľadu ani jeden z nich nebol naozaj úplný. Boli buď príliš krátke, príliš dlhé, výsledky prichádzali pomaly alebo nespevnili celú moju tvár, ani sa nevenovali vráskam na krku. Stále som túžila po prirodzenom programe, ktorý by bol dôkladný.

V tom istom čase som objavila knižku Kultúra tváre od doktora Fredericka Rossitera, M.D. Tvrdí v nej, že keď napneme sval a potom kĺžeme po pokožke proti jeho odporu, nielenže spevníme a vyformujeme svaly, ale tiež získame elegantný a vyvážený vzhľad tváre. A mal pravdu.  Snažila som sa vyvinúť program, ktorý by nebol len účinný, ale dodal by mojej tvári rovnomerný a elegantný vzhľad.

Po tom, ako som vyvinula svoje tvárové cvičenia, ktoré svalový odpor využíva, sa moja tvár spevnila, vrásky sa vyhladili a dokonca takmer úplne vymizli. Moja pleť žiarila novým jasom. Cvičenia na krk fungovali. Žiadna kozmetická operácia by mi nepriniesla tento krásny a prirodzený vzhľad, ktorý som získala vďaka cvičeniu svalov na tvári a krku. Vytvorenie správnej kombinácie tvárových cvikov pre čo najlepšie výsledky. Trvalo mi tri roky, kým som vyvinula program tvárového cvičenia, ktorý zapojil všetky svaly na tvári a krku a stačilo naň 15 minút denne. To bola totiž presne hranica, ktorú som bola ochotná venovať z každého dňa tvárovému cvičeniu.

Neskôr  som vyskúšala ešte mnoho tvárových cvikov nielen na sebe, ale aj na skupine 6 ľudí rôzneho veku, pohlavia a národnosti. Chcela som vidieť jednotlivé výsledky každého cviku na tvári.

Výsledky z testov som  vložila do zrozumiteľného programu CFF™ tvárové cvičenie/ gymnastika.

Je to kompletná rutina pre starostlivosť o pleť a boj proti vráskam!