Ako funguje CFF™ tvárové cvičenie?

Svaly na tvári a ich pohyby sú založené na rovnakom princípe ako svaly zvyšku tela. Ak teda chceme posilniť alebo tónovať, či spevniť telo alebo tvár, budeme postupovať rovnako. Základom bude pravidelný tréning, posilňovanie tváre. Svaly sú na tvári spojené s pokožkou. Vďaka tomu môžeme mimikou vyjadrovať rôzne pocity. Keď precvičujeme tvár, prekrvujeme ju a zlepšujeme prúdenie lymfy.

Svalové tkanivo má niekoľko vlastností – excitabilitu (schopnosť prijímať a odpovedať na podnety), kotraktilitu (schopnosť skrátením generovať silu a pohyb), extenzitabilitu (schopnosť naťahovať sa) a elasticitu (schopnosť vrátiť sa do pôvodného stavu). Zostava cvikov v programe CFF™, využíva všetky vlastnosti svalov a precvičí všetky svaly na tvári a krku.

CFF™ tvárové cvičenie je iné, účinnejšie, ako klasická tvárová gymnastika. Prečo je tomu tak? Pri cvičení si pomáhame aj prstami, a tak masírujeme pokožku, pôsobíme na svaly, no aj na kosti, pretože ľudské telo je prepojené. Starnutím nám kosti atrofujú, čo veľmi citlivo vnímame hlavne na tvári. Strácame kontúry sánky a jarmovej kosti (kosti okolo očí). Pomocou neho regenerujeme všetky vrstvy kože, svaly aj kosti.

Najväčšou výhodou CFF™ je, že pri cvičení celého programu (28 cvikov + masáž po cvičení) dosiahnete nádherný prirodzený a rovnomerný vzhľad tváre a krku. Žiadne nevyvážené a neprirodzené kontúry tváre ani jamy pod líčkami. Všetky cviky odcvičíte veľmi rýchlo. Garantujem vám,  celkový čas 15 minút aj s masážou. Na rozdiel od bežnej tvárovej gymnastiky, sa tento program cvičí poležiačky.

Prečo milujem CFF™ tvárové cvičenie ja?

Tvárové cvičenie - mama

Budete sa cítiť dobre vo všetkom čo robíte..

Od rána sa nezastavím, starám sa o dve malé deti, a popri tom pracujem. Ak máte náročné zamestnanie alebo sa staráte o domácnosť, určite ste si vytvorili rôzne skratky, ktoré vám deň zefektívnili. Jednoducho ste si niektoré procesy zautomatizovali. Netrávite hodiny rozhodovaním o tom, čo bude nasledovať teraz, alebo či toto alebo hento urobím poobede alebo večer. Ako to urobiť, aby nám svaly na tvári rástli čo najefektívnejšie?

Vedeli ste, že príliš veľa rozhodovania nás práveže frustruje? Mnoho ľudí sa trápi strachom z rozhodovania. V modernej demokracii ľudí nesužuje nedostatok slobody, práve naopak prílišná volba slobody (Erich Fromm, filozof).“ 

Tvárové cvičenie zautomatizujte rovnako ako akúkoľvek inú úlohu dňa. Najjednoduchšie je určiť si deň a čas (ráno, napoludnie alebo večer), kedy si zacvičíte naraz celý program a všetky svaly na tvári! Navyše, vďaka jednoduchému nastaveniu času, kedy sa venujete sama sebe, budete mať skvelý pocit, že ste svojej tvári a krku dali to najlepšie.

Nezaťažujte sa viac tým, čo ste nestihli, čo ste neurobili. Netrápte sa zbytočnými výčitkami. Užívajte si prítomnosť okamihu, strávte čas so svojimi blízkymi, majte radi svoju prácu. Slovom, užívajte si život s novou sebadôverou.

Vďaka CFF™ tvárovému cvičeniu sa už nebudete báť stárnutia ani ranného pohľadu do zrkadla. Namiesto toho získate spokojnosť a zdravé sebavedomie, budete si veriť vo všetkom, čo robíte. A vaše okolie si túto zmenu všimne. Sľubujem 🙂

Som tu pre vás. Túžim po tom, aby vám tvárové cvičenie prinieslo do života takú radosť ako mne 🙂

Maja Švábiková

Pre koho je určené?

O cvičenie sa zaujímajú v prvom rade ženy, muži menej. Skôr ma oslovujú, keď chcú darovať svojej drahej originálny darček v podobe individuálneho kurzu. Cvičenie je teda vhodné pre každého, kto má chuť dosiahnuť prirodzený, mladý vzhľad bez plastických operácií a rôznych injekcií. CFF™ pôsobí tak korektívne, ako aj preventívne.

Tým, že je CFF™ program dynamický, a zaberie skutočne len 15 minút 3x do týždňa, odporúčam ho všetkým zaneprázdneným ženám aj mužom. Ja sama som slobodná matka dvoch detí (1,5 a 4 roky), a veľmi dobre viem, aké ťažké je nájsť si čas na svaly na tvári :).

Vďaka tomu, že CFF™ sa cvičí poležiačky, darí sa mi cvičiť aj popri deťoch. Cvičím v posteli, buď ráno alebo večer. No závisí len na vás, ako si cvičenie zahrniete do svojho dňa.

Funguje to! Len 3x do týždňa po 15 minút.

Za 15 minút ste skutočne schopné precvičiť všetky svaly na tvári a krku. Celý cvičebný program (28 cvikov + masáž) je najlepšie zvládnuť naraz a poležiačky. Nájdite si čas počas dňa, kedy sa môžete na cvičenie sústrediť. Vtedy je budovanie svalov najefektívnejšie.