Dá sa prirodzená krása naučiť?

Všetky moje priateľky na otázku „Aká je to prirodzene krásna žena?“ odpovedali zhodne – žena, ktorá je krásna nenalíčená alebo jej stačí veľmi jemný make up.

Podobný názor mám aj ja.
Myslím si, že do 15tich sme boli všetky prirodzene krásne. Len sme o tom mnohé nevedeli. A ak nám to aj niekto povedal, neverili sme tomu..

Možno sa v tomto príbehu nájdete i vy.

Hneď ako som sa mohla začať líčiť, čo bolo niekedy okolo šestnástich rokov, robila som si doslova vrstvy makeupu na tvári. Hlavne, zakryť všetko prirodzené a výrazné črty. Zmenšiť oči, zväčšiť pery – to bolo moje pravidlo pri líčení mnoho rokov. Bez makeupu som von nikdy nešla. Ani vyhodiť smeti, a to doslova. Vždy som závidela ženám, ktoré sa nelíčili. Závidela som im ich odvahu, črty a pleť. Áno, ona si to môže dovoliť, ja nie. Ale ako som na to prišla? Vždy som to bola len ja sama. Prijala som tento fakt, aj keď mi ho nikto nikdy nepotvrdil. Jednoducho nie som dosť pekná na to, aby som sa nelíčila.

Dnes je moje líčenie iné. Mám 36 a rada sa líčim „neviditeľne“ alebo chodím úplne „hore bez“ 🙂

No môj vzťah k líčeniu sa ale nezmenil zo dňa na deň. Od každodenného „dokonalého“ makeupu som začala upúšťať po narodení dcérky. Žiadne negatívne odozvy od môjho okolia som nezaznamenala. Pomaly som si začala zvykať na svoju tvár s minimom líčidiel. Najmä bez tieňov a očnej ceruzky.
Najväčší zlom nastal po objavení CFF tvárového cvičenia. Pochopila som ako funguje pleť a ako sa o ňu starať, aby bola krásna a zdravá. Naučila som sa vnímať svoju prirodzenú krásu.
Krásny makeup na svojej tvári milujem stále. No teraz, keď si ho robím, je to preto, lebo chcem, mám na to chuť a nie preto, že „musím“ zakryť prirodzenosť, ktorá je škaredou len v mojej hlave. Omnoho viac si líčenie užívam. Dnes cítim, že prirodzenosť mi dáva slobodu.
Makeup a všetky tie úžasné farbičky sú tu preto, aby nám urobili radosť. Aby to však skutočne fungovalo, musíme byť zvyknuté na svoju prirodzenú krásu. Nedovoľme, aby nám v hlave stále zavadzala otázka: „čo ak ma uvidí nenalíčenú? “

No nič. Nič sa nestane.

Myslím si, že prirodzená krása sa dá naučiť. Už len keď si zamilujeme svoju pleť pomocou CFF tvárového cvičenia a naučíme sa o ňu starať, je to obrovský krok ku slobode.
A ak aj máme pocit, že sa do tej škatuľky s názvom „ideál krásy“ dáko nemôžeme vtesnať, položme si dve otázky: Čo je ideál krásy? A kto ho určil?
Jediný, kto rozhoduje o našej sebadôvere sme my. A sebadôvera je ten najkrajší makeup.

Viac o kurzoch tu..

Skupinové kurzy tu..