Každá dvojitá brada je na niečo dobrá..

Hovorí sa, že ak si padla na dno, nemáš už kam ďalej ísť. Iba nahor. Áno, je to pravda.

Dno môjho dna nastalo, keď som ostala tehotná v treťom mesiaci a s dvojročnou dcérou sama. Možno som to vtedy ešte nevedela úplne presne, ale v tomto momente nastal v mojom živote zlom.

Otec mojich detí sa rozhodol pre život s inou ženou. Ja som sa rozhodla pre život s mojimi deťmi.  Mala som dve deti, mindráky z toho, že môj muž sa rozhodol, že sa zbalí a kopec práce so šestonedelím.

Pre ženu je takýto rozchod vždy ranou. Nielen finančnou alebo spoločenskou. To, že stratíte oporu je v podstate menší problém. Fakt, že vás niekto opustí, sa vám zapíše do podvedomia a sebavedomia. Prekopávate si svoju osobnosť, fyzický výzor, vlastnosti a reakcie stále dookola. Kde nastala chyba? Vlastne, doteraz to celkom neviem.. No môj život sa úplne zmenil. Od základu. A k lepšiemu..

„Dvojitá brada komplex“

Paradoxne mi k tomu pomohla moja“ dvojitá brada“, z ktorej si môj ex neraz uťahoval. Začala ma hnevať. A tak som po nociach gúglila. Na chirurgické odstránenie sa mi skutočne nechcelo. Nemala som peniaze a zase až také akútne to nebolo, aby som „šla pod nôž.“

Najviac zo všetkého sa mi páčilo tvárové cvičenie (tvárová gymnastika). Jednoduché, lacné, bez náročných zákrokov, pre matku dvoch detí priam ideálne. Videá na youtube, DVD kurzy a večery strávené cvičením (deti vtedy v noci dobre spávali). Dvojitá brada mizla, výsledky sa dostavili a cieľ sa naplnil. Teraz som potrebovala niečo nové, komplexnejšie a hlavne nenáročné na čas (deti prestali dobre spávať). Hľadala som ucelený, dynamický program s tradíciou a dlhodobo overený výsledkami.

Carolyn

Našla som Carolyn a jej „Cvičenie podľa Carolyn“. A časom som sa zmenila. Nie len moja tvár dostala novú silu. Ja som si okrem svalov na tvári a krku vybudovala aj zdravé sebavedomie. Dobrý pocit vo všetkom, čo robím. Inšpirovala ma 70 ročná americká dáma, ktorá miluje všetko prirodzené. Carolyn ( zakladateľka CFF™) ma zaujala svojou životnou silou, pokorou a práve tým zdravím sebavedomím.

 

Viete, netvrdím, že tvárové cvičenie vám zmení život. Túto moc máte v rukách, len vy samy. Ale je to jeden z faktorov, ktorý krásne zapadne do mozaiky zvanej „ zdravé sebavedomie“. Môj život sa nezmenil, lebo som bola zrazu krajšia. Cítila som sa krajšia, a preto sa zmenil aj môj život.

Ktosi múdry raz povedal, že život sa nemeria počtom nádychov a výdychov, ale počtom momentov, ktoré vám vezmú dych. Túto schopnosť „Cvičenie podľa Carolyn“ má. Vezme vám dych, keď zistíte, že sa váš odraz v zrkadle zmenil. Prestane sa báť stárnutia svojej tváre a to vám prinesie radosť.

Verte mi,  boli rána, kedy som ledva vstala z postele. Asi poznáte prebdené noci s miminkom. Ale keď sa ráno pozriete do zrkadla a vidíte peknú, napnutú pleť a tvár bez opuchnutých očí, deň je hneď krajší. So zdvihnutou bradou som hrdo hlásala, že som celú noc nespala, ale čo už, také veci sa stávajú.

Komplexy? Tie sú stále, ale upravila som ich pomer..

Samozrejme, že mám komplexy. Všetky ich máme. Suché vlasy, bodka krásy na nesprávnom mieste, MALÝ zadok, nohy, ruky, nechty… Niektoré komplexy sú hlboko v nás. Tvárové cvičenie mi upravilo ich pomer. V 36tke, ako slobodná matka po dvoch deťoch vyzerať lepšie ako kedykoľvek predtým? Jasné! Môžete mať 10% komplexov, prečo nie? Aj to vás posúva napred, k cieľu, ktorý chcete dosiahnuť. Moja dvojitá brada ma dostala až k písaniu týchto riadkov. Chvála Bohu, že som ju mala!! 🙂

A odrazu uvidíte v zrkadle ženu, ktorú nosíte vo svojom vnútri.

Tvárové cvičenie - logo