My, ženy svoju krásu riešime neustále, už od mala. No v každom veku k nej pristupujeme inak..

Život je jednoduchý, my sami si ho komplikujeme… (Confucius)

Možno ste to tak mali aj vy. Moje vnímanie vlastnej krásy sa dá rozdeliť do niekoľkých období.

Obdobia ženy

Puberta – v tomto období som sa pekná necítila hádam nikdy. Mala som veľa komplexov, ktoré som sa snažila zakryť nánosmi makeupu a čiernej ceruzky na oči. Nenamaľovaná som nešla ani „vyhodiť smeti..“Puberta

Od 20 – 30

Priznám sa, že skutočne som sa začala starať o svoju pleť až pred 30tkou. Skutočne, tým myslím pravidelné odličovanie a používanie krému 🙂 V tejto dobe som však riešila mnoho iných vecí. Práca, nejaká kariéra, priateľ, pestrý spoločenský život, cestovanie.. Roky plynuli, no moc mi to nevadilo, veď predsa som bola stále mladá..

Po 30tke

Keď som oslávila svoje 30te narodeniny, uvedomila som si, že vchádzam do druhej polky života. Tá prvá bola fajn, no vôbec som v nej nezistila kto som a čo chcem. Čo som však si však našla na svojej pleti v zrkadle boli prvé vrásky. Mala som vrásky a kopu zlozvykov, ktoré mojej pleti moc nepridávali. Napríklad fajčenie, kopa sladkostí, zlý pitný režim a stále slabá starostlivosť o pleť.

Od 30 – 34

Tento čas ubehol nesmierne rýchlo a v mojom živote sa stihlo stať toľko významných vecí, koľko ani v období medzi 20 -30. V prvom rade, po 2 rokoch neúnavného boja, som prestala fajčiť (intenzívne som fajčila asi 10 rokov). Začala som sa omnoho viac starať o svoju pleť. Drahšie krémy, kozmetička, koketovala som aj s kyselinou hyalurónovou a kolagénom. Vždy som bola chvíľu nadšená, no všetko rýchlo vyprchalo.. Prešla som aj psychicky náročným obdobím. To všetko sa podpísalo na mojej tvári..

Od 34 – po objavení CFF tvárového cvičenia

Som konečne poriadne zatočila s vráskami! Moja tvár nabrala plnšie tvary, zmizli vrásky na čele, medzi obočím a nazolabialne vrásky. Pleť začala žiariť, spevnela a omladla. Konečne som pochopila ako sa o svoju tvár starať tak, aby „bola spokojná“. Ale nielen to. Našla som si cestu k sebe.. Cítila som ako pleť pružnie každým ďalším cvičením. Odrazu som sa cítila skvelo a sebaisto všade – na ulici, doma, v prírode, v spoločnosti.. Konečne som bola spokojná so svojimi črtami a sama so sebou. S tým, že som sama vyriešila svoj problém starnúcej tváre.
Moje dve malé deti ma naučili hľadať vo všetkom jednoduchosť a sústrediť sa na to čo robím. Žiť v prítomnosti. Vďaka týmto jednoduchým vylepšeniam môžem robiť kopu vecí, aj keď som slobodná mama. Snažím sa vyhýbať komplikovaným, alebo vysilujúcim činnostiam. A toto platí aj na krásnu tvár bez vrások. V jednoduchosti je sila. Sila je v jednoduchom programe CFF tvárového cvičenia, v jednoduchej starostlivosti o pleť a v prirodzenej kozmetike.. Nič viac, nič menej.

Je skvelé nájsť niečo, čo dokonale funguje dokonale a je úplne prirodzené. Obremeňuje ma to od neustáleho študovania stále nových a nových, stále zložitejších super „omladzovačov“ a premýšľania, či stoja za tie investície.
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že jednoduchý život je skutočný život. A už aj viem kto som a čo chcem. Som žena, chcem žiť v prítomnosti a byť krásna aj v 60tke..

Viac o kurzoch tu..

Skupinové kurzy tu..