Tvárová gymnastika a správna technika

Tvárová gymnastika so správnou technikou – výsledok zaručený

(Carolyn Cleaves, preložila Barbora Gecseová)

Program CFF™ tvárová gymnastika využíva techniku* vytvorenú doktorom Frederickom Rossiterom, pri ktorej napnete svaly tváre a kĺžete po pokožke, ako jednu z hlavných techník na vyformovanie elegantnej a pevnej tváre a krku pomocou tvárovej gymnastiky. Rossiter hovorí, že keďže svaly prechádzajú pokožkou umožňujú našej tvári robiť rôzne výrazy, ak napnete svaly a kĺžete po pokožke, nielenže sa tvoria svalové vlákna, ale ich aj zároveň tvarujete. Plus, pritom ako sa svaly tvarujú a spevňujú, vyrovnáva sa aj pokožka.

 

Tvárové cvičenie - štruktúra svalov

tvárová gymnastika

CFF™ technika nám umožňuje zapojiť odpor svalov do ich budovania a nadvihnúť pokožku tváre, zatiaľ čo stimuluje podkožné vrstvy. Teda nám pomôže dosiahnuť aj veľmi hladký a príjemný vzhľad na tvári a krku. Stimulujeme aj kosti, čo pomáha nahradiť straty kostnej hmoty tvárových kostí.

Pre začiatočníkov

Pre začiatočníkov môže táto technika pôsobiť nepríjemne. Nenatiahnem si pri tom pokožku?  Aký veľký tlak mám vyvinúť?  Ako veľmi mám napnúť svaly?  Vždy odporúčam  začať s jemnou hydratáciou tváre a krku, keď začínate cvičiť.

Napríklad pri prvých pokusoch o napnutie svalov, najprv, napínajte jemne, nie príliš silno, a postupne  zvyšujte silu. Inými slovami, najskôr na to choďte pomaly a opatrne, kontrolujte správne prevedenie cvikov.

Postupom času, keď zistíte, že chcete svaly viac budovať, môžete použiť väčší tlak pri napínaní a pokúsiť sa cvičiť s čoraz menším množstvom krému alebo oleja, aby ste dosiahli väčší odpor. Viac odporu vedie k rýchlejšej výstavbe svalov.  Cvičenia by ste mali praktizovať podľa vášho veku a stavu pokožky, pritom ich rovnomerne rozložiť počas týždňa a cvičiť len raz denne.

Čo sa týka masáže Face Firmer, (masáže po cvičení), platí to isté pravidlo. Slabšie napnúť a jemnejší dotyk.  Ak budete cvičiť v okolí očí, je potrebné robiť cviky s jemným dotykom a menej dynamickými pohybmi počas toho, ako napnete sval. To vedie k vyformovaniu a spevneniu, ktoré je primerané pre výstavbu vašich tvárových svalov. Mimochodom, pokožku nie je možné roztiahnuť, ak svaly napnete a cvičíte proti odporu, takže všetky cvičenia programu CFF™ môžete vykonávať bez obáv.

Pokročilé a skúsené

Zvyčajne nevadí, ak máte silnejšiu ruku a začínate s tvárovými cvičeniami, pretože chcete skôr vybudovať svaly ako ich len formovať, čo by ste dosiahli pri jemnejšom dotyku. Takže, ak ste staršia alebo sa vám objavujú vačky, prípadne vrásky, zvyčajne do troch až šiestich mesiacov si vybudujete svaly, a potom vaša pokožka a tvár už zvláda aj tieto prudšie cvičenia. V tej dobe to už dokážete posúdiť aj sama. Prípadne, môžete ostať pri jemnejšom formovaní, môžete používať hydratačný prostriedok a jemnejší dotyk.  Vy sama viete a budete vedieť, čo je pre vás a vašu situáciu najlepšie.

Záver

Štruktúru svalov, akú si na svojej tvári želáte dosiahnete prispôsobením dotyku a pomocou krému alebo oleja počas vykonávania tvárových cvičení. Mladšie cvičiteľky a tie, ktoré majú pevnejšiu tvár môžu začať cvičiť nakrémované a s jemnejším dotykom pre formovanie, aby dosiahli jemnejšiu skladbu. Alebo môžete začať agresívnejšie a vykonávať cvičenia na suchej tvári a intenzívnejšie napnúť sval počas kĺzania, ktoré bude viesť k silnejšej skladbe.

Keď už ste si vybudovali základ, môžete ho obmieňať pridaním bonusových cvičení, aby ste dosiahli vzhľad, po akom túžite.

Viac o kurzoch tu..

Skupinové kurzy tu..

*Frederick M. Rossiter, M.D.: Profesor anatómie a fyziológie a autor knihy, Face Culture, Pageant Press (Copyright 1956) (Out of Print)