Kolagénové a elastínové vlákna a tvárová gymnastika spolu súvisia

Tvárové cvičenie - pokožka - schéma

anatómia kože

 

Program CFF™ tvárové cvičenie je viac ako len budovanie a formovanie svalov

(napísala Carolyn Cleaves, preložila Barbora Gecseová)

Keď cvičíte cviky z programu CFFitness™, budujete a formujete svaly. No nielen to! Pri tom, ako cvičíte sa v spojivovom tkanive vytvára výživné prostredie, čím ho obnovujete a oživujete, tak ako aj pri akomkoľvek inom cvičení, dokonca aj keď posilňujete telo. Takéto posilňovanie vytvára prostredie na to, aby mohli vzniknúť kolagénové a elastínové vlákna.

Elastínové vlákna sa v našom tele tvoria vždy. Tieto vlákna sú pružným prvkom v našej pokožke, takže inak povedané, dodávajú jej pevnosť a pružnosť. Kým sme mladí, v tele sa nám tvorí kopa elastínových vlákien, no s pribúdajúcim vekom je ich čoraz menej.

Tvárové cvičenie vytvára klímu, aby toto všetko mohlo prebehnúť: skutočné budovanie svalového vlákna, tvarovanie svalov, vytváranie kolagénových a elastínových vlákien.

Záver

Tvárová gymnastika a najmä program CFFitness™ nedodávajú vašej tvári a krku len elegantnú a výraznú štruktúru svalov, ale taktiež s ich pomocou môžete omladiť spojivové tkanivo a vytvoriť prostredie pre rast kolagénových a elastínových vlákien.  To, pre zmenu, dodá tvári a krku mladší, plnší a hladší vzhľad pleti, ktorý sa prispôsobí vašim prirodzeným kontúram tváre. Znovu nadobudnete ten mladistvý vzhľad, o ktorom ste si mysleli, že už sa nevráti a so stúpajúcim vekom si ho aj udržíte!

Viac o kurzoch tu..

Skupinové kurzy tu..