Nesprávne cvičenie tváre môže mať aj následky

Ako Vám pomôže CFF™ tvárové cvičenie ku krásnej, plnej tvári? Základ je vyvážený program tvárového cvičenia. Inak si jedného dňa nájdete na tvári jamy pod líčkami..

Keď som sa pred nejakou dobou stretla s tvárovým cvičením (gymnastikou), bola som doslova nadšená. Páčilo sa mi to najviac zo všetkých spôsobov omladnutia, aké som dovtedy skúsila alebo videla. Poctivo som cvičila.. Až do doby, keď som si raz ráno v zrkadle všimla zvláštneho úkazu. Jamy pod líčkami – inak to neviem nazvať, sa mi vytvorili asi po dvoch mesiacoch cvičenia tvárovej gymnastiky. Mala som síce pevnejšiu a prekrvenú pleť, no tieto „jamy“ vyzerali zle. Keďže som ešte chudá, moja tvár pôsobila vyziabnutým dojmom. Okamžite som prestala cvičiť a hľadala riešenie ako to napraviť. Už v tej dobe som vedela o programe tvárového cvičenia CFF™. Okamžite som začala študovať Blog zakladateľky Carolyn.

Opäť sa potvrdilo pravidlo – každé zlo je na niečo dobré –

Keď som v Blogu Carolyn našla tému „jamy pod líčkami“ okamžite som intuitívne poznala, že toto je to pravé cvičenie pre mňa. O pár týždňov som už CFF™ cvičila a líčka sa mi po čase zaplnili a získali krásny, plný tvar. No a zbytok už poznáte, alebo si môžete prečítať tu.
S Carolyn som všetko konzultovala. Motivácia na vytvorenie jej vlastného programu CFF™ tvárového cvičenia bola nespokojnosť s inými cvičeniami a samozrejme jej „jamy pod líčkami“. Tento problém však nevzniká iba nevyváženým cvičením svalov na tvári a krku. Prispievajú k tomu aj iné faktory.

Pred – 2016 Po – 2017

Čo ďalšie spôsobuje vpadnuté líca?

 

– cvičenie, ktoré robíme popri iných činnostiach

Ak sa na cvičenie nesústredíme, opäť zapájame iba svaly, ktoré používame najviac. No, cvičiť treba aj svaly o ktorých ani nevieme, že ich máme. Inak bude naša tvár nerovnomerná.

– strata tuku v podkožnej vrstve kože
strata elastínu a kolagénu vo vrstve zamša

Pokožka je menej pružná, nemá už taký zdravý, lesklý vzhľad ako v mladosti

na každej strane tváre sa nachádzajú tri dlhé svaly

Tie sú upnuté do kútikov úst a prechádzajú až do hornej časti líca, ku očným jamkám. Časom ochabujú, naťahujú sa, stratia objem.
A práve tvárové cvičenie rieši tento problém “ jamy pod líčkami“ dokonale. Po prvé, podporuje v pokožke látkovú výmenu, prekrvuje ju a tým naštartuje proces obnovy aj v kolagénových a elastínových vláknach. Po druhé, svaly vďaka cvičeniu získajú svoj objem, stiahnu sa, spevnia. Podkožný tuk už síce naspäť nezískame, no plné tvary svalov nám ho vedia krásne nahradiť. Výsledkom je krásna, plná tvár s výraznými črtami a zachovanou mimikou.
Nezabudnite, jamy v líčkach nie sú tragédia, dá sa ich zbaviť, tak, že po nich neostane ani stopa 🙂 Dôležitý je vyvážený program – samozrejme, odporúčam CFF™ tvárové cvičenie z vlastnej skúsenosti. Na cvičenie sa sústreďte, nerobte to popri iných činnostiach.
Po zvládnutí techniky vám CFF™ tvárové cvičenie zaberie 15 minút, 3-4 x do týždňa. Cvičí sa poležiačky..

Viac o kurzoch tu..

Skupinové kurzy tu..